Zimní radovánky aneb… Čím se baví školní družina v lednu

Dalším tématem našeho družinového celoročního projektu byly zimní radovánky.
Než jsme vyrazili na zasněženou bobovou dráhu, měli jsme za úkol zjistit a vypsat, co všechno se vztahuje k měsíci lednu. Děti se se zápalem v očích vrhly do práce a vypsaly spoustu „lednových věcí či činností“ jako například: pololetní vysvědčení, pololetní prázdniny, Nový rok, Tři králové… sáňkování, lyžování, bobování, krmení ptáčků. Zároveň se dozvěděly, že měsíc leden byl dříve označován jako měsíc vlka, má 31 dní, pochází ze slova led – a také… že leden je ve znamení kozoroha a vodnáře. Když jsme vše dopsali, oblékli jsme se do svetrů, zateplených kalhot, čepic, rukavic, bund, šálů a vyrazili na naši oblíbenou bobovou dráhu. Děti jezdily na bobech, talířích, lopatách. Zábavné odpoledne plné radosti, smíchu a sportu jsme si parádně užili a nikomu se nechtělo zpátky. Projektový den se všem velmi líbil a již nyní se těšíme, až si bobování a zimní radovánky, i když bez projektového dne, zopakujeme. :) Děkuji všem dětem za příjemně strávený den.

Ester Medková, DiS.