Žijeme zdravě aneb… Ovoce a zelenina naší republiky i exotických zemí

V rámci projektu "Ovoce a zelenina do škol", který si naši žáci oblíbili, jsme využili nabídky doprovodných akcí a objednali si tzv. „ochutnávkové koše, ve kterých na nás čekaly nejrůznější druhy ovoce a zeleniny. Celou tuto akci jsme pojali jako tzv. „vzdělávací ochutnávku“. Žáci ochutnávali a zároveň poznávali. Nejdříve si zeleninu a ovoce zpracovali, krásně naaranžovali na talíře a poté společně zasedli k jednomu stolu a užili si pravou a nefalšovanou – ale především zdravou hostinu plnou vitamínů. Co sklidilo u našich žáků největší úspěch? Ananas, banány, žlutý meloun, jablka, limetka, pomeranče a kiwi. Celá akce se žákům líbila a náramně je bavila, což dokazují následující fotografie.

Projekt  Mléko do škol – ochutnávkový koš

Naši žáci se v rámci projektu Mléko do škol zúčastnili  doprovodné akce Ochutnávkový koš, která nabízí ochutnávku více druhů mléčných výrobků.

Měli jsme možnost ochutnat různé druhy ochucených mlék, více druhů plátkových sýrů s různým obsahem tuku v sušině, pomazánková másla více příchutí, bílý jogurt a tvaroh odtučněný nebo plnotučný, zakysanou smetanu atd. Některé druhy jsme ochutnávali přímo, z některých jsme si připravili plnohodnotnou svačinu v podobě jednohubek a obložených chlebíčků. Pověděli jsme si, jak se některé výrobky vyrábějí a zpracovávají. Příprava i ochutnávka děti moc bavila a vzbudila velký zájem a nové, dosud nepoznané výrobky.