Žijeme kulturně aneb Navštívili jsme Slezské divadlo v Opavě

Ve čtvrtek 5. června 2014 se žáci II. stupně naší školy zúčastnili úžasného divadelního představení D´Artagnan aneb Tři mušketýři. Naši žáci zhlédli jednu z nejnovějších dramatizací veleslavného románu o cti, věrnosti a lásce na pozadí politických intrik. Skvělé výkony herců Slezského divadla nadchly všechny přítomné a samotný příběh statečného Athose, siláka Porthose, subtilního Aramise a gaskoňského šlechtice D´Artagnana zase žákům do jisté míry obohatil jedno ze zajímavých učiv dějepisu. Tři mušketýři nás uchvátili svým dobrodružným pojetím, optimismem i životní energií, kterou nám herci po celou dobu představení „předávali“. Představení na naše žáky zapůsobilo také výchovně. Viděli, že díky odvaze, cti a kamarádství lze v životě čelit nejrůznějším nástrahám. Hercům děkujeme a všem ostatním toto představení vřele doporučujeme.

Mgr. Michal Kunický