Zdravá pětka

Ve dnech 3. 3. a  4. 3. 2014 proběhl na naší škole projekt Zdravá pětka. Žáci 1. až 6. ročníku se zúčastnili výukového programu nazvaného „Škola Zdravé pětky“. Škola Zdravé Pětky nejprve žáky seznámila s 5 základními zásadami zdravého stravování. Děti se seznámily se správným složením jídelníčku, ovocem a zeleninou, pitným režimem, zásadami hygieny a přípravou zdravé svačinky. Na každé téma byl poté připraven soutěžní úkol, který žáci plnili a pro svůj tým sbírali „pětky“.  Se zavřenýma očima ochutnávali ovoce, zeleninu a nápoje. Dostali také misku ovoce a zeleniny a sestavovali obrázek. Na závěr byl tým s největším počtem „pětek“ odměněn a všichni dostali vysvědčení plné pětek :-)

„Párty se Zdravou pětkou“ byl zase název výukového programu  pro 7., 8. a 9. ročník. Oba programy probíhaly v průběhu dvou vyučovacích hodin.  Během první hodiny projektu byli žáci poutavou formou seznámeni s potravní pyramidou, které potraviny by jejich jídelníček obsahovat měl, a které jsou pro ně naopak nevhodné. Ve druhé hodině proběhla praktická část programu, žáci si sami připravovali zdravou svačinu obsahující ovoce a zeleninu a následně si na ní pochutnali.

Mgr. Kateřina Hrubá a Mgr. Hana van der Laan