Zdravá pětka

11. února 2016 naší školku navštívila Bertička ze Zdravé pětky. Zábavnou formou  vyprávěla dětem o tom, že když byla malá, jedla hodně sladkostí a strašně ztloustla. Potkala kamarády ze zdravé pětky a ti jí ukázali, jak zdravě jíst a sportovat. Ve svém hravém povídání se zaměřila na zdravou výživu, zdůrazňovala dětem, proč je důležité jíst ovoce a zeleninu, jaké jsou v nich vitamíny, k čemu jsou dobré pro naše tělo a jaké množství jich denně potřebujeme. Děti Bertičce pomáhaly nejdříve pomocí obrázků rozdělovat zdravé a nezdravé potraviny. Pak se zavřenýma očima zkoušely poznat podle chuti, co zrovna jedí. Bertička poprosila děti ve skupinkách, aby jí pomocí vhodných obrázků nachystaly snídani a pak si všichni společně zatančili a zazpívali. Následovala práce u stolečků, kde dětem ukázala jak správně prostřít. Dala dětem nakrájenou zeleninu a ovoce, děti na talířky tvořily obrázky, které pak mohly sníst. Děti byly moc šikovné a za odměnu dostaly nálepky.