Výlet 2. třídy do Malého světa techniky v Ostravě

Ve středu 4. 3. 2015 se žáci 2. třídy vydali na objevnou cestu do Malého světa techniky do Dolní oblasti Vítkovic. O tom, co všechno jsme viděli a mohli si také vyzkoušet Vám již poví samotní žáci 2. třídy ...

Ráno jsme se rozjeli s paní učitelkou a celou naší třídou autobusem na krásný a poučný výlet. Autobusem jsme přijeli do Ostravy a potom jsme přestoupili na tramvaj, kterou jsme dojeli do Dolních Vítkovic. Kousek jsme šli pěšky a byli jsme v cíli: U6! Na místě nás čekal pan průvodce, který nás provedl celým pavilonem U6. U vstupu jsme viděli nádherný film o vzniku stroje. Potom jsme si šli prohlédnout různé atrakce. Nejvíc se mi líbila ponorka kapitána Nema nebo zkouška řízení auta. Líbily se mi i ostatní atrakce. Třeba: řízení vlaku, vodní varhany, místnost ticha a hasičské auto. Z celého dne mám pěkné zážitky. Pokud se chcete pobavit i poučit, můžete se taky přijet podívat.

Dominik Hluchník

LISTOPAD - vyhlášen sběr papíru

PROSINEC - Hurá !!! Jsme vítězové! 2. třída se raduje!

4. BŘEZEN - vyrážíme na výlet :-)

Všichni jsme se těšili. Jedeme linkovým autobusem do Ostravy. Přestoupili jsme na tramvaj (jel jsem s ní poprvé), přijeli jsme do Vítkovic, kde jsme si v kavárně dali svačinu a vyrazili na prohlídku. Vyzkoušeli jsme staré modely aut Škoda a soustružili na malém soustruhu. Prošli jsme starobylou ponorkou (ta se mi líbila nejvíc) a vyrobili tavící pájkou různé tvary z polystyrenu. Bylo tam spoustu technických atrakcí. A protože nejsem žádný velký písař, zajeďte se tam všichni podívat sami.

Maxmilián Slanina

Ve středu jsme navštívili Dolních oblast Vítkovice. Cestovali jsme autobusem a tramvají. V Malém světě techniky jsme vyzkoušeli, jaké je to v ponorce, jak se pracuje na tkalcovském stavu a jak se vyrábí elektřina. Moc se mi líbila parní lokomotiva. Byl to úžasný zážitek.

Martin Komárek

Ve středu jela celá naše třída i s paní učitelkou na výlet. Ráno jsme vyjeli autobusem, potom jsme jeli tramvají až do Vítkovic. Viděli jsme spoustu věcí, třeba skafandr, ponorku, klavír, obrazy. Líbilo se mi úplně všechno. Vyzkoušel jsme si řídit vlak. Ale nejvíc jsem byl nadšený, že jsem viděl, kde se natáčí U6 - Úžasný svět techniky, soutěž pro děti na Déčku.

Martin Riemel

OTEVŘÍT OTOGALERII