Výlet do planetária – MŠ, 1. a 3. třída

V pátek 19. 1. 2018 jsme vyjeli autobusem do Ostravy, abychom navštívili planetárium. Po svačince ve vestibulu planetária jsme se pohodlně usadili v sále pod hvězdnou oblohou a vyslechli si povídání o hvězdách, objevovali souhvězdí, a to nejen Velký a Malý vůz, a dozvěděli se další zajímavosti o vesmíru. Po živě moderované části byl pro děti připraven pořad Červená Karkulka a babiččin dalekohled, ve kterém jsme mohli s Karkulkou cestovat časem a přitom poznávat pravěk i ranou historii vývoje lidstva. A světe div se,  Karkulka dokázala cestovat i Sluneční soustavou. Paní průvodkyně nás dále provedla Experimentáriem, které tvoří interaktivní exponáty. Děti se zde mohly dozvědět, jak vzniká tornádo, jak nás vidí termokamera, proč vznikají vlny tsunami, jak se skáče na Měsíci a spoustu zajímavých informací.
Odnesli jsme si spoustu nových zážitků a vědomostí.

Mgr. Kateřina Hrubá