Školní výlet 5. třídy

V pátek 19. května nám vyšlo nádherné počasí na výlet, jehož cílem byl krásný zámek v Hradci nad Moravicí. Vyzbrojeni kšiltovkami a slunečními brýlemi jsme absolvovali dlouhou cestu autobusem. Čekal nás náročný výstup do kopce, který jsme nakonec všichni bravurně zdolali. Většina z nás byla na tomto významném a starobylém místě poprvé. Zámek se nám moc líbil. Prošli jsme si přízemí s hostinskými apartmány, loveckým sálem a kaplí a čekali, že na nás odněkud houkne zámecký duch. Tolik štěstí jsme ovšem neměli. Po prohlídce jsme si vyzkoušeli interaktivní poznávací hru o zámeckých sbírkách a prohlédli si kočár. Eliška si dokonce zahrála na klavír. Vyfotili jsme se na vyhlídce u Bílé věže a pak následoval nákup suvenýrů a mlsání zmrzliny. Mnohé z nás však ještě jeden zážitek čekal. Zpátky do Opavy jsme jeli vlakem, kterým někteří jeli vůbec poprvé.

Výlet se nám tedy skutečně vydařil a vraceli jsme se spokojeni a plní nových dojmů
i poznatků.

Za žáky 5. ročníku Mgr. Lenka Sniegoňová