Výlet 4. třídy

Ve středu 18. 5. se naše třída vydala na školní výlet do Opavy. Přestože jsme neměli namířeno nikam daleko, zážitků nás čekalo víc než dost. Hned po příjezdu nás přivítala milá paní v překrásné budově Slezského zemského muzea, která se nám věnovala téměř dvě hodiny. Měla totiž připraven doprovodný program k výstavě hraček, kterou jsme tak mnohem více prožili, protože jsme při plnění zadaných úkolů výstavu skutečně pořádně prošli a dozvěděli se plno nových věcí. Poté jsme zamířili k jedné z dominant Opavy k městské radnici Hlásce. Výstup na ni dal některým jedincům pořádně zabrat, ovšem výhled na celé město a přilehlé okolí rozhodně stál za tu námahu. Na zmrzlině jsme si pochutnávali v parku u Ptačího vrchu, kde jsme mohli obdivovat pohyblivé sochy ptáků a poté se vyřádit na hřišti. Na nákup dárečků taky došlo, takže jsme se domů vraceli ve výborné náladě a s novými znalostmi.

Za žáky 4. třídy Mgr. Lenka Sniegoňová