Výlet 3. a 5. třídy

Dne 29. května se vydala 3. a 5. třída na výlet. Cílem výletu bylo městečko Štramberk a jeho okolí.

V půl osmé jsme nastoupili do autobusu tentokrát opačným směrem, než obvykle. Cesta rychle utekla a pět minut před 9. jsme již vystupovali před základní školou ve Štramberku, kde na nás čekala milá průvodkyně celým dnem, Lucka. Po seznámení se a přivítání si nás Lucka odvedla do jeskyně Šipka, kde děti nejdříve vyděsil a pak i pobavil pračlověk. Měl naplánováno na den spoustu úkolů
a my mu slíbily pomoc. Děti dostaly plánek, podle něhož měly po celý den sbírat za splněné úkoly nálepky, aby mohly být na konci výletu odměněny. Spolu s Luckou a Markem jsme se vydali do centra Štramberku, kde jsme navštívili výstavu exotických zvířátek, odvážlivci si pochovali hada, nebo pavouka, skolili jsme mamuta vyřešením zapeklitých otázek a udělali si svíčku ve tvaru Štramberské trúby. Na náměstí jsme si zahráli pár dětských her a už byl čas navštívit pekárnu štramberských uší. Dozvěděli jsme se, co všechno patří do těsta, jaký je postup při výrobě a taky si každý své ucho upekl. Pak už zbývalo jenom přejít kopec, přelézt plot a ocitli jsme se v úžasném arboretu. Děti byly odměněny pračlověkem za spolupráci a pomoc a už byl nejvyšší čas vydat se k autobusu, který unavené třeťáky i páťáky dovezl zpátky domů. Celý den svítilo sluníčko a bylo jej vidět i na tvářích výletníků. Výlet se opravdu vyvedl!!!

Jen se podívejte: OTEVŘÍT FOTOGALERII