Veselé zoubky

Společnost dm drogerie markt s.r.o si pro děti prvních tříd připravila preventivní program „Veselé zoubky“, do kterého se zapojila i naše škola. Pro výuku prevence zubního kazu jsme obdrželi materiály v podobě zábavně vzdělávacího filmu – Jak se dostat Hurvínkovi na zoubek“, program na interaktivní tabuli a pracovní listy. Děti se dozvěděly zásady správné péče o zoubky, jak si čistit zoubky, aby byly bez kazu, proč navštěvovat zubního lékaře apod. Důraz byl také kladen na výběr zubního kartáčku, zdravé stravování či prevenci kazů. Po splnění všech úkolů děti obdržely samolepku do koupelny a dm preventivní balíčky „Veselé zoubky“. Dozvěděli jsme se spoustu užitečných informací a doufám, že dětem přinesou důvod k úsměvu plnému zdravých a silných zoubků. :)

Mgr. Kateřina Hrubá