Velká cena malých zoologů 2015

Uběhl rok a ve čtvrtek 24. září opět vyrazila skupinka 7 žáků vybraných ze 4. a 5. třídy do ZOO v Ostravě. Družstvo ve složení Nikol Nováková, Vojtěch Hanták, Eliška Pekárková, Michaela Nevřelová, Ester Mrvová, Oliver Hartman, Jan Nevřela 2 se účastnilo přírodovědné soutěže kombinované s během terénem. Soutěž prověřila nejen znalosti žáků, ale také jejich fyzickou zdatnost. Trasa byla vytyčená po celém areálu z otázek, jejichž správné zodpovězení dovedlo soutěžící až k cíli. Pro zajímavost – pokud žáci odpověděli správně, uběhli vzdálenost 1,1 km. Pokud ale naopak pokaždé udělali chybu a museli se vždy vracet, trasa se více než dvakrát prodloužila na 2,7 km. V cíli navíc čekaly další úkoly, které měly prozkoumat vědomosti žáků.

Družstvo naší školy bylo rychlé, takže jsme měli po soutěži spoustu času na prohlídku ZOO a dokonce na projížďku safari vláčkem. Ještě jedno dobrodružství nás čekalo při cestě domů. Ujel nám autobus, ale s pomocí bývalého žáka naší školy se nám podařilo dostat bezpečně zpět do Sudic. Adame, děkujeme. J

A jak jsme dopadli v soutěži? Žáci naší školy se při své premiéře umístili na krásném 34. místě ze 72 zúčastněných družstev.

Gratulujeme a děkujeme za reprezentaci naší školy.

Ing. Hana Nováková