Velká cena malých zoologů 2017

Jako každý rok, se naše škola zúčastnila soutěže v ZOO v Ostravě. Tento rok bylo téma soutěže: Příroda kolem lidských obydlí (volně žijící zvířata a rostliny ve městech a na vesnicích, na zahradách a v parcích). Naší školu reprezentovali tito žáci: Prokop Ševčík, Gabriela Slaninová, Antonín Halfar, Maxmilián Slanina, Dominik Hluchník a Tereza Hluchníková. Soutěž trvala přibližně 60 minut, žáci plnili různé otázky týkající se daného tématu a také si prověřili fyzickou zdatnost, protože letošní rok byla trasa opravdu dlouhá a náročná. Po dokončení soutěže jsme měli možnost prohlédnout si ZOO a zakoupit si nějaký suvenýr, popřípadě něco dobrého k jídlu. V silné konkurenci skoro 70 týmů se nám bohužel nepodařilo postoupit do finále a tak nám nezbývá než si počkat na další rok.

Dětem moc děkujeme za reprezentaci školy v této soutěži.

Mgr. Ondřej Pekárek