Vánoční Opava pro žáky 2. třídy

Ve středu 20. prosince 2017 jsme vyjeli do Opavy. Nejdříve jsme se zastavili na trzích na Dolním náměstí, kde se po ránu prodávaly koláče a ryby. Tržiště se teprve probouzelo. Hlavní cíl byla návštěva Slezského muzea, kde byla zajištěna edukační hodina s vánoční tématikou. Už při vstupu nás zaujali sloni a dokumentární film, který nám ukázal, jak se pracovalo se sloní kůží. V atriu stál velký vánoční strom a my jsme pokračovali do vestibulu, kde nás pracovnice seznámila s vánočními zvyky. Děti si vyrobily vánoční ozdoby z papíru, které si přivezly domů. Nakonec se zdobily figurky anděla z perníku. Záleželo na nich, zda ji přinesou domů či hned sní.  Návštěvu města jsme zakončili opět na trzích, kde si děti prohlédly staré dřevěné kolotoče, byla zde i ukázka lití olova. Pak si děti koupily drobnosti, které je zaujaly.

Mgr. Jaroslava Ratajová