Vánoční jarmark aneb Koření Vánoc

Víte, jak voní Vánoce u nás ve škole? Purpurou, vanilkou, skořicí, kokosem, ale také dětským očekáváním, radostí a lidským štěstím. O tom se mohli přesvědčit všichni, kteří se v předvánočním čase přišli podívat na tradiční „VÁNOČNÍ JARMARK“. Tato malá předvánoční slavnost, mezi učiteli, žáky a jejich rodiči tolik oblíbená, se celá odehrávala v přátelské a poklidné atmosféře. Mohli jsme na chvíli zapomenout na starosti všedních dní, vánoční úklid, pečení cukroví a připomenout si, že Vánoce jsou především svátky radosti, klidu, pohody a úsměvů na rtech všech lidí. Ke krásné atmosféře přispěl pestrý program, který si pro nás všechny od srdce připravily děti z mateřské a základní školy. Pásmo písniček, básniček, vánočních tanců i pohádek - to vše mohl vidět každý, kdo jarmark navštívil. Po vystoupení dětí se pro veřejnost otevřel školní vánoční trh, kde si všichni návštěvníci mohli zakoupit nejrůznější vánoční předměty, které vlastnoručně vyrobili žáci prvního a druhého stupně.

Velká slova díků patří rovněž všem rodičům našich žáků ze základní a mateřské školy, kteří je při výrobě vánočních předmětů podporovali a sami se na výrobě velkou měrou podíleli. Mezi nabízeným vánočním zbožím jsme mohli najít vánoční svícny, keramiku, vánoční stromečky… Velkému zájmu všech hostů se těšila voňavá mýdla s vůní vanilky a kokosu. Všechny výrobky našich žáků a jejich rodičů byly velice krásné a originální. V tělocvičně, kde se celý jarmark odehrával, se také vinula neodolatelná vůně perníčků. Pro všechny přítomné tak byla připravena tvořivá dílna, kde si všichni mohli nazdobit svůj vlastní perníček. Doufáme, že se Vám tato ředvánoční akce líbila a správně Vás naladila na blížící se vánoční svátky.

Šťastné a veselé Vánoce, spoustu dárků pod stromečkem a hodně zdraví do nového roku 2015 Vám všem přeje   Mgr. Ivana Kobzová a kolektiv zaměstnanců ZŠ a MŠ Sudice