Tři zlaté vlasy děda Vševěda

Letošní celoroční matematická soutěž nesla název „Tři zlaté vlasy děda Vševěda“. Tento název si vysloužila, jelikož probíhala ve třech kolech.  V prvním a druhém kole se děti snažily, mnohé s úspěchem, odpovědět na otázku skrývající se v kraťoučké matematické pohádce.

Třetí kolo se skládalo ze tří matematických úkolů. Jedním z nich byla opět matematická pohádka. Druhým úkolem bylo vyřešit sudoku. Protože i v matematice je občas třeba dobré paměti, obzvláště při násobilce, třetí úkol byl zaměřen právě na tuto schopnost. Přestože byly šikovné všechny děti, bylo třeba ocenit ty nejlepší a tady jsou:

I. kategorie (1. a 2. třída):

1. místo – Veronika Kubelová
2. místo – Josef Halfar
3. místo – Anastázie Komárková

II. kategorie (3. třída):

1. místo - Ester Pačková
2. místo – Dominik Nevřela
3. místo -  Martin Stanke

III. kategorie (4., 5. a 6. třída):

1. místo – Dominik Hluchník
2. místo – Michaela Nevřelová
3. místo – Nikol Nováková

IV. kategorie (7., 8. a 9. třída)

1. místo – Silvie Hluchníková
2. místo – Marie Hluchníková
3. místo – Tomáš Boček

Všichni tito výherci byli oceněni, ale ani na ostatní soutěžící jsme nezapomněli a byli odměněni aspoň bonbónem, protože zájem dětí o matematiku nás vždycky potěší!

Mgr. Lenka Běláková, Mgr. Veronika Chovancová, Mgr. Hana van der Laan