Příměstský sportovní a výchovný kurz 2014 v Sudicích

Základní škola a Mateřská škola v Sudicích uspořádala uprostřed prázdnin od 4. 8. do 8. 8. již třetí ročník oblíbeného sportovně výchovného kurzu pro děti od 3 let. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 dětí, z toho 7 dívek a 6 chlapců. I přes věkový rozdíl, kdy nejmladší dítě mělo 5 let a nejstarší 13 let, se z účastníků vytvořila dobrá parta, která si spolu užila i hodně legrace.

Program tábora byl složen z tenisových tréninků, kondičních cvičení, pohybových a sportovních her a v neposlední řadě výuky anglického jazyka. Konec týdne pak patřil změření sil mezi dětmi, kdy soutěžily v pohybových dovednostech a samozřejmě nesměl chybět ani závěrečný tenisový turnaj, medaile a spousta odměn! Při aktivitách jsme využívali venkovní tenisový kurt, fotbalové hřiště a také tělocvičnu ZŠ Sudice. Základnou a útočištěm pro nás byla útulná a malebná školka, kde jsme odpočívali a učili se anglicky. Nesmíme také zapomenout na dětmi tolik vychvalované dobré jídlo, kdy nám děvčata z jídelny vyvařovala opravdové pochoutky. Tímto bych chtěla poděkovat Vlaďce Pekárkové, Anežce Volné a Ivaně Drastíkové za skvělou péči o naše stravování.

Uprostřed týdne se na nás dokonce přijela podívat i regionální televize a zachytila tak průběh dopoledního programu kurzu. Na reportáž a na to, jak se dětem na táboře líbilo, se můžete podívat na našich webových stránkách www.skolasudice.cz nebo na internetové stránce www.hlucinsko.tv.

Závěrem bych chtěla poděkovat Mgr. Kateřině Hrubé, která zaštítila výuku anglického jazyka a tréninky s malými dětmi a Petře Faikové, asistence hlavní trenérky. V neposlední řadě však nemůžu zapomenout poděkovat paní ředitelce Mgr. Ivaně Kobzové za zrealizování celého kurzu v prostorách školy.

Určitě mohu mluvit i za své dvě kolegyně, když řeknu, že už teď se těšíme na další prázdniny a pokračování našeho sportovního kurzu. Případní zájemci se mohou začít hlásit již teď, přihlášky na příští ročník jsou připraveny.

Mgr. Veronika Truparová