Sportovní gymnastika Opava

Předvánoční čas jsme letos pojali sportovně, a to návštěvou speciálně zařízené tělocvičny Žabka v Opavě – Kylešovicích. S trenérkou Pavlínou se děti  1. třídy a dvě děvčata ze 3. třídy naučily základům správného držení těla, správné gymnastické chůze, různých poskoků a především práci s jednotlivými gymnastickými náčiními jako jsou bradla, rojtr, hrazda, žebřiny, kladiny, trampolíny, odrazové můstky, lavičky. Vyzkoušely si také základní gymnastické prvky jako kotoul, přemet, hvězda a mnoho dalších ...Vhodným místem pro relaxaci se poté stala solná jeskyně, která byla naší další aktivitou.
Vánoční atmosféru jsme načerpali návštěvou tradičních vánočních trhů na Dolním náměstí, kde jsme mohli ochutnat různé dobroty, oblíbený vánoční punč a ve stáncích si koupit vánoční ozdoby. Děti se svezly na dřevěném kolotoči, navštívily Ježíškovu poštu, zvoničku pro štěstí a dřevěný betlém. Chtěla bych také poděkovat paní Lence Šušolíkové, která dětem připravila sladkou tečku nakonec – naprosto vynikající zmrzlinu. :)

Mgr. Kateřina Hrubá