Krásné umístění našich žáků v soutěži v anglickém jazyce

Každý rok se někteří žáci naší školy účastní soutěže v anglickém jazyce, která se koná ve Středisku volného času v Opavě.

Letos v kategorii IA (mladší žáci 2.stupně) soutěžila Gabriela Wagnerová ze Sudic a v kategorii IIA (starší žáci 2.stupně) Daniel Šušolík z Rohova. Oba se zajímali o soutěž, ve které se mohli porovnat s žáky dalších škol opavského okresu, kterých bylo okolo třiceti v každé kategorii.

Soutěžící absolvují písemnou část soutěže, ve které řeší úkoly z gramatiky, slovní zásoby a porozumění textu. V ústní části se hovoří na vybrané téma asi z deseti okruhů – jako například Můj volný čas, Sporty, Škola a učení, Rodina, Přátelé, Jídlo a nápoje atp.

V kategorii mladších žáků se Gabriela Wagnerová ze 7. třídy umístila na 15. místě z celkového počtu 25. Dosáhla pěkného bodového hodnocení hlavně v ústní části. Nadšeně blahopřejeme :) !

V kategorii starších žáků se Daniel Šušolík umístil na 2.místě z celkového počtu 32 soutěžících. Daniel byl v těsném závěsu za vítězkou z opavské školy B.Němcové . Od prvního místa ho oddělil jen jeden bod z ústní části. Přesto je tento úspěch dva roky po sobě skvělým výkonem v cizojazyčných dovednostech. Blahopřejeme ke skvělému výsledku :) !

Oba žáci jsou z těch, kteří mají rádi cizí jazyk a odvahu soutěžit. Doufáme, že se mladým lidem bude angličtina velmi hodit při dalším studiu a zachovají si motivaci k jeho učení a použití. Cizí jazyk je brána do světa vlastního objevování a rozvoje. Tak hodně štěstí všem při jeho studiu.

Vyučující anglického jazyka – P.Ratajová