ŠKOLSKÁ FUTSALOVÁ LIGA 9

další skvělý úspěch pro naši školu

První kolo tohoto turnaje, určeného pro žáky 8. a 9. tříd, se uskutečnilo v Oldřišově v místní tělocvičně základní školy. I přesto, že naši školu reprezentovali i mladší chlapci, tak se nám podařilo uhrát fantastický výsledek. První kolo jsme vyhráli a mohli jsme se radovat z postupu do druhého kola, které se odehrálo v Městě Albrechticích.

Výsledky 1. kola
ZŠ a MŠ Sudice - ZŠ Halvíčkova Opava            9 : 1
ZŠ a MŠ Sudice - ZŠ Oldřišov 8 : 2

Druhé kolo v Městě Albrechticích

V druhém kole v Městě Albrechticích jsme se utkali pouze s místní základní školou, protože další tým nedorazil. Toto utkání se hrálo na 2 x 12 minut a první poločas jsme jasně vyhráli 4:1. Druhý poločas se naším chlapcům moc nevyvedl a nutno říct, že chlapci z Albrechtic nás tento poločas přehráli. Díky skvělé první půli jsme se i přesto mohli radovat z vítězství 5:4 a postupu do finále.

Divizní finále Moravskoslezského kraje v Ostravě – Porubě

Do tohoto finále se probojovaly ZŠ Sudice, ZŠ Jana Šoupala Ostrava a ZŠ Šumperk. Co se týče mladší kategorie, tak si zahrála mužstva ze ZŠ Třinec, ZŠ Prostějova a také ze ZŠ Jana Šoupala Ostrava.

První zápas jsme odehráli proti Ostravě a nutno říct, že si kluci příliš nezahráli. Šlo vidět, že kluci z Ostravy spolu hrají již dlouho a naše chlapce k ničemu nepouštěli. I přesto, že jsme si míče moc neužili, tak se nám podařilo vstřelit alespoň jeden gól, který vstřelil Vojtěch Kryštof.

Druhý zápas byl daleko vyrovnanější, ale bohužel se nám nepodařilo proměnit šance a také jsme i tento poslední zápas v celém turnaji prohráli.

Výsledky divizního finále
ZŠ a MŠ Sudice - ZŠ Šoupala Ostrava           1 : 12
ZŠ a MŠ Sudice - ZŠ Šumperk 0 : 4

Školu reprezentovali:

Matěj Murcek, Matyáš Štědroň, Jakub Mrovec, Ondřej Halfar, Jan Boček, Oliver Hartmann, Jan Nevřela, Tomáš Boček, Vojtěch Kryštof a ve finále nám pomohl Marek Pekárek.

Chlapcům děkujeme za vzornou reprezentaci školy v tomto turnaji a poděkovat musíme také obci Rohov, která nám umožnila vypůjčení 9-místného automobilu.

Mgr. Ondřej Pekárek