Školní výlet 1., 2. a 3. třídy

Ve středu 1. června se žáci 1., 2. a 3. třídy vydali do Štramberku. Po hodinové cestě autobusem jsme se protáhli při cestě k jeskyni Šipka, kde na nás čekal pračlověk Bertík, který pro nás připravil spoustu úkolů a my mu slíbili pomoc. A tak se děti vydaly plnit úkoly a za každý splněný úkol si pak mohly nalepit obrázek do své kartičky. Na konci výletu pak na ně čekala sladká odměna. Voňavá byla prohlídka pekárny Štramberských uší, kde na děti čekal hlavní pekař, který jim prozradil spoustu zajímavostí o výrobě. Děti viděly, jak celá výroba probíhá, jedno ucho si také samy upekly a snědly. V aqua-terra expozici nás upoutal svým výkladem chovatel a cestovatel Marek Jeřábek. Děti si mohly prohlédnout rozmanité druhy tropických ryb, exotické hady, želvy, ještěry a pavouky. Navštívili jsme také expozici v muzeu Zdeňka Buriana a zdolali dominantu města, věž zvanou Trúba.

Sláva, nazdar výletu, nezmokli jsme už jsme tu .. jsme si mohli zazpívat na konci výletu, který se nám vydařil. Moc se nám tam líbilo!

Mgr. Kateřina Hrubá