Seminář dobré praxe  EKOŠKOLY v Opavě

Dne 10. listopadu 2016 jsme s Rózou Dornovou z 6. třídy a paní učitelkou Novákovou jely do Opavy na Seminář dobré praxe EKOŠKOLY. Moc se nám tam líbilo. Nejprve jsme představily náš Ekotým a školu. Potom nám paní lektorka radila, co máme udělat proto, aby i naše škola získala titul Ekoškola. Radili nám i zástupci Ekotýmů z jiných škol. Kolem 11 hodiny jsme šli všichni na oběd. Na oběd bylo kuře na paprice s těstovinou, hrášková polévka a výběr z 2 salátů, které jsme si mohli nabrat sami. Pak jsme se rozdělili do 4 nebo 5 skupin. V naší skupině jsem byla já, Róza, paní učitelka Nováková, paní učitelka a žák Lukáš ze školy Šrámková (pořádající škola). Zabývali jsme se odpady. A nakonec jsme všichni šli na jejich školní zahradu, kde měli jezírka, stromy, hmyzí hotel, různé květiny atd. Potom jsme si prohlédli celou jejich školu.

Klára Michalíková

členka Ekotýmu a žákyně 7. třídy