Sběr plastových víček pro nemocné děti

I v letošním školním roce žáci naší školy sbírají plastová víčka. Pytle plné víček „cestují“ za rodinami s nemocnými dětmi. V minulém roce jsme pomáhali rodině z Ostravy, která má dvě vážně nemocné děti Matyáše a Adélku. Obě děti trpí od narození vrozenou dystrofií – nechodí a potřebují každodenní rehabilitace. V letošním školním roce obdarujeme víčky kromě Matyáše a Adélky také Emičku z Bolatic, která má po úrazu horkou vodou dětskou mozkovou obrnu. Obě rodiny získají prodejem víček potřebné peníze na léčbu svých dětí.

A informace na závěr: víčka se ve specializovaných firmách roztaví a vyrobí se z nich například plastová potrubí, kompostéry nebo lavičky.

Velice si vážíme a děkujeme těm žákům, kteří jsou ochotni víčka doma sbírat a pomoci tak druhým lidem.

Ing. Hana Nováková

učitelka přírodopisu a chemie