Vstávej semínko aneb sázení ve třídě

Žáci 1. a 2. třídy se ve svých třídách pustili do malého zahradničení. V každé třídě jsme do připravených květináčů zaseli semínka a pozorovali jejich klíčení a růst. Semínka začala klíčit a rostlinky se měly brzy čile k světu. Děti se o ně pravidelně staraly a pečovaly,  pečlivě je zalévaly a také porovnávaly výsledky své práce. Bylo zajímavé pozorovat, jak přemýšlejí o tom, proč už některá semínka klíčí a jiná ne, proč je některá rostlinka menší nebo větší apod.  Děti tak aktivně poznávali, co je potřeba, než ze semínka vyroste rostlinka. Celou dobu jsme se také ve třídách vzájemně navštěvovali a porovnávali své úspěchy. Dokonce jsme vyhlásili soutěž, která třída bude v „zahradničení“ lepší. Nakonec vyhrála 1. třída, ale i žáci 2. třídy se o své rostlinky starali znamenitě a všechny děti si tak zaslouží velkou pochvalu. Jaká to byla radost, když děti každé ráno utíkaly ke svému květináči, aby se podívaly, jestli jim semínko už klíčí a postupně roste. Chcete-li vědět, co nám ze semínek vyrostlo, podívejte se na fotografie.

Za 1. třídu Mgr. Kateřina Hrubá, za 2. třídu Mgr. Zdeňka Diňová.