PYTHAGORIÁDA

Ve dnech 23. 3. – 25. 3. proběhlo na naší škole školní kolo Pythagoriády 2014/2015. Pythagoriády se zúčastnili žáci 5. – 8. ročníku v celkovém počtu  49-ti žáků. Soutěžící  5. - 7. ročníku řešili 15 úloh; soutěžící  8. ročníku vzhledem k obtížnosti zadání měli úloh jen 12. Časový limit na vyřešení úloh byl 60 minut.  Úspěšnými řešiteli se stali ti žáci, kteří v kategorii 5.–7. ročníku vyřešili 9 a více úloh a v kategorii 8. ročníku 8 a více úloh, tedy Tomáš Boček, Marek Pekárek, Jan Lasák a Daniel Šušolík, kterým  gratulujeme. Chválu si ale za snahu zaslouží  i ostatní soutěžící.  Do okresního kola postupuje úspěšný řešitel s nejvyšším počtem bodů, o dalších postupujících rozhodne předseda okresní komise. Okresní kolo proběhne 12. května v Opavě, kdy budeme našim postupujícím držet palce!