PTAČÍ DEN

V úterý 4. 4. 2017 se na naší škole uskutečnil  celoškolní projektový den  na téma ptáci. Jak už název napovídá, pozornost dětí se toho dne upínala na ptáky a na vše, co s nimi souvisí. Žáci, rozdělení do 11 skupin, plnili úkoly a sbírali informace na 11 stanovištích. Stanoviště organizovali žáci osmé a deváté třídy. Pro děti byly připravené vědomostní úkoly týkající se krmení ptáků na krmítku a jejich poznávání. Prohlédnout si mohli budku se skutečným hnízdem a různé způsoby hnízdění ptáků. Zaujalo i stanoviště se skořápkami a gumovým vajíčkem. Zajímavé bylo dozvědět se, kam naši tažní ptáci odlétají na zimu a kteří to jsou. Náročným úkolem bylo popsat vajíčko, ptačí pero a kostru ptáka. A naopak odlehčením bylo zahrát si ptačí pexeso nebo poskládat ptačí puzzle. Mladší žáci poprvé nahlédli do mikroskopu, kde uviděli duté kosti a strukturu pera ptáků. Také hlasy ptáků zaujaly i ty nejmenší a ptačí křížovka potrápila snad všechny. Nechyběli ani živí ptáci, kteří zpestřili náročné putování žáků. Projektovému dni předcházelo zdobení školy do „ptačího hávu“, proto i na chodbách mohou žáci nadále načerpat spoustu informací a vidět výrobky, které většinou připravili sami ve vyučovacích hodinách. Netradičně strávený den byl zajímavý nejen pro žáky, ale i pro nás pedagogy a věříme, že takto získané znalosti a dovednosti žáci jen tak nezapomenou.

Ing. Hana Nováková, Mgr. Jaroslava Ratajová