CELOROČNÍ PROJEKT ŠKOLNÍ DRUŽINY 2016-2017

DĚTI BUDOUCNOSTI… ANEB ČÍM BUDU, AŽ VYROSTU

PROFESE – KUCHAŘKA

Projektová výuka nám představí a přiblíží danou profesi, popíše a seznámí děti se stručnou náplní a znázorní formou kreseb, prezentací, co daná práce obnáší.

V pátek 19. 5. 2017 jsme šli s družinou navštívit naši školní jídelnu. V naší krásné jídelně nás očekávala zástupkyně profese KUCHAŘKA – paní Anežka Volná.  Paní Anežka nás seznámila s denní náplní práce vedoucí kuchařky a provedla školní jídelnou.

A co je vlastně náplní práce vedoucí kuchařky…?

Vedoucí školní jídelny Vladimíra Pekárková, nyní v zastoupení Pavly Komárkové a vedoucí kuchařka Anežka Volná sestavují jídelní lístek a vhodnou skladbu pokrmů. Vedoucí kuchařka se také zabývá přípravou a úpravou jídla, spolupracuje při zjišťování nákladů, objednávání surovin, přejímce, skladování a konzervaci zboží, připravuje a váží suroviny na další den, udržuje kuchyňské náčiní a vybavení v čistotě. Minimální požadované vzdělání - střední vzdělání s výučním listem. Děkujeme paní Anežce Volné, za krásné, poučné informace, za perfektní připravenost, provedením školní jídelny a za svůj čas, který nám věnovala :).

Ester Medková, DiS., vedoucí vychovatelka školní družiny