CELOROČNÍ PROJEKT ŠKOLNÍ DRUŽINY 2016-2017

DĚTI BUDOUCNOSTI… ANEB ČÍM BUDU, AŽ VYROSTU

PROFESE – KADEŘNICE

Projektová výuka nám představí a přiblíží danou profesi, popíše a seznámí děti se stručnou náplní a znázorní formou kreseb, prezentací, co daná práce obnáší.

Ve čtvrtek 23. 2. 2017 jsme šli navštívit místní kadeřnictví. Ve velmi útulném a příjemném salonu krásy nás již očekávala zástupkyně profese „kadeřnice“ – paní Macová. Paní kadeřnice
si pro nás připravila velmi zajímavou ukázku, konkrétně jsme viděli melírování vlasů. Tato velmi oblíbená úprava vlasů zaujala děvčata i chlapce. Paní Macová nám poté prozradila, co je hlavní náplní práce kadeřnice a některým z našich dětí dokonce zkrášlila účesy.  A co je vlastně úkolem kadeřnice…?  Kadeřnice provádí komplexní kadeřnické práce - stříhání vlasů, úpravu a údržbu účesů a vousů dle přání zákazníka. Zhotovuje trvalou ondulaci vlasů, prodlužuje vlasy nastavováním, vytváří denní i večerní účesy. Kadeřnice také doporučuje vhodné účesy, provádí masáže hlavy a mytí vlasů… A s čím kadeřnice pracuje? Nejpoužívanějšími pracovními prostředky jsou hřebeny, nůžky, natáčky, ondulační technika, mýdla, gely, šampony, laky, barviva apod. A hlavně… šikovné ruce.

Děkujeme paní Macové za umožnění prohlídky salonu a připravenou ukázku práce :) Děkujeme také za velmi pěkné, zajímavé a poučné povídání a za krásnou úpravu našich vlasových porostů.

Ester Medková, DiS., vedoucí vychovatelka školní družiny