CELOROČNÍ PROJEKT ŠKOLNÍ DRUŽINY 2016/2017

DĚTI BUDOUCNOSTI… ANEB ČÍM BUDU, AŽ VYROSTU

PROFESE – HASIČ

Projektová výuka nám představí a přiblíží danou profesi, popíše a seznámí děti se stručnou náplní a znázorní formou kreseb, prezentací, co daná práce obnáší. Ve čtvrtek 24. 11. 2016 jsme se s družinou vypravili do naši ,,sudické“ hasičárny.  V hasičárně nás už očekávali zástupci  profese ,,hasič“ pan Jakub Josefus a pan Dalibor Býma. Pánové jsou členové dobrovolné i profesionální hasičské jednotky a dozvěděli jsme se spoustu zajímavých informací, jako že hasič, jak všichni víme, je označení pro profesionálního nebo dobrovolného člena hasičské jednotky, provádí hasičské a záchranné práce při požárech, mimořádných událostech a živelných pohromách. Práce hasičů zahrnuje i záchranu a vyprošťování osob, zvířat a majetku. Zasahují v případě úniku nebezpečných látek. Provádí běžné opravy, prověřování a údržbu hasičské techniky, účastní se pravidelných výcviků a odborných příprav s přidělenou technikou. Po vyčerpávajícím vypravování jsme si všichni mohli vyzkoušet ,,hasit“, projeli jsme se hasičským autem, zkoušeli obleky, helmy, vysílačky, baterky… tento den v družině neboli ,,v hasičárně“ jsme si parádně užili...:)

Děkujeme panu Daliboru Býmovi a panu Jakubovi Josefusovi za velmi zajímavé a poučné povídání J

Ester Medková, DiS., vedoucí vychovatelka školní družiny