Soutěž „PŘEMĚNA ODPADŮ NA ZDROJE“

Ministerstvo průmyslu a obchodu vyhlásilo soutěž nazvanou „Přeměna odpadů na zdroje“. Cílem soutěže v kategorii ZŠ je kreativní a originální využití odpadu.
Do soutěže se přihlásily dívky z 8. a 9. třídy, které v Pracovních činnostech přemýšlely, jak využít plastové lahve vyhozené do školního odpadu pro výrobu něčeho užitečného pro školu. Napadlo je vyrobit z nich KVĚTINÁČE PRO OKRASNÉ ROSTLINY, které by zdobily třídy. Plastové květináče dívky nazdobily a osázené rostlinami umístily do tříd na okenní parapety. Slouží pro zlepšení a zkrášlení životního prostředí ve třídách.
V dubnu 2017 bude slavnostní vyhlášení výsledků…

Usilujeme o titul „EKOŠKOLA“, proto se snažíme zbytečné odpady nevytvářet a vzniklé odpady využívat na výrobu předmětů sloužících k výzdobě školy. Hlavní motto naší školy zní: NEJLEPŠÍ JE TEN ODPAD, KTERÝ VŮBEC NEVZNIKNE.

Ing. Hana Nováková
koordinátorka Ekoškoly