CELOROČNÍ PROJEKT ŠKOLNÍ DRUŽINY -
„MŮJ DOMÁCÍ KAMARÁD“
2017/2018

Projekt „Můj domácí kamarád“ nám představí prostřednictvím čtyř týmů nejrůznější „domácí mazlíčky“. Týmy si vyberou libovolné zvířátko a seznámí nás, co všechno jejich zvířátko potřebuje – např. potravu, pití, prostor, čistotu, lásku… Svého zvířecího kamaráda nám také ukážou a popíšou nám jeho vlastnosti. Určitě nás bude také zajímat, jak o svého mazlíčka pečují a co všechno si museli pořídit, aby ho doma vůbec mohli mít. Zajisté nám také prozradí, jaké starosti a především radosti se svým zvířecím kamarádem denně prožívají…

   I.   TÝM si vybral téma: „Papoušek Alexandr malý“

Jméno: „Žako“

Alexandr malý je zvědavý, středně velký papoušek (cca 40 cm). Chov Alexandra malého je nenáročný, proto jsou tito papoušci vhodní i pro začínajícího chovatele. Přirozené zbarvení je zelené, byli však vyšlechtěni i v barvě žluté, modré i bílé. Náš prezentovaný papoušek je pastelově modrý.  Peří je uhlazené a přilehlé k tělu, nápadně velká je vrchní část zobáku, ocas je dlouhý, zakončený do špičky. Hlasový projev Alexandra je hlasitý, občas nepříjemný. Alexandr umí i mluvit. Má svou klec a je často vypouštěn do prostoru bytu, který on velice miluje. Živí se různými semeny, bobulemi, plody a domácími dobrotami.  

   II.   TÝM si vybral téma: ,,Jezírkové rybičky – Kapr Koi“

Jméno: „Blesk a Špuňťa“

Jednotlivé typy Kaprů Koi se od sebe liší zbarvením, vzorováním a šupinami.
K nejrozšířenějším barvám patří bílá, černá, červená, žlutá, modrá a krémová. Naše prezentované rybičky jsou oranžovo-žluto-bílé. Potrava by měla být nejen nutričně vyvážená, ale měla by i plavat, aby lákala ryby k hladině. Většinou to bývají granulované tyčinky, suchý chléb a rohlíky. Jejich domovem jsou zahradní jezírka, přezimují v akváriích. Rybičky tohoto typu nevyžadují žádnou složitou péči.

Děkuji oběma týmům za vzornou přípravu a prezentaci zvířátka :)

Ester Medková, DiS., vedoucí vychovatelka školní družina

OTEVŘÍ FOTOGALERII


 


 

 

  

  

  

TOPlist