OVOCE DO ŠKOL

Na začátek dubna pro naši školu připravili dodavatelé Ovoce do škol překvapení. Spolu se zásilkou hrušek pro každého žáka nižšího stupně zaslali na ochutnání několik krabic exotického ovoce a zeleniny. Někteří tak poprvé mohli ochutnat granátové jablko, avokádo, limetku, exotickou pitáju, mochyni, či jiné druhy melounů, než je ten klasický, ale také zeleninu – bio papriky, cherry rajčátka, ředkev… Zjistili jsme, že existuje spousta salátů, některé jsou slaďoučké, jiné zas nahořklé. Myslím si, že spousta dětí tak měla možnost ochutnat, co ještě nikdy nejedla, nebo alespoň porovnat bio produkty s produkty, známými z obchodů a supermarketů. Ti, kteří nenašli odvahu ochutnat, snad budou příště odvážnější!

Mgr. Veronika Chovancová