Noc v družině aneb… Ve škole až do rána

Řekne-li se „Noc v družině“, přinejmenším nás to zaujme. Spaní v družině, resp. ve škole rozhodně neznamená pouhé přespání. Naopak - již samotný název zavání velkým dobrodružstvím. A jedno takové velké dobrodružství prožili žáci školní družiny naší školy z pátku 19. 6. na sobotu 20. 6. Vedoucí školní družiny připravuje každoročně pro děti na večer a následující ráno zajímavý program. Ústředním tématem letošní „Noci v družině“ byla příroda. Před začátkem celé akce byly děti rozděleny do pěti skupinek. Každá skupina měla svého vedoucího z řad žáků 5. třídy. Počasí nám poměrně přálo, od oběda utekla již nějaká ta hodinka, a tak jsme začali táborákem a oblíbeným opékáním buřtů. Když jsme se nasytili, odebrali jsme se zpět do školy, resp. tělocvičny naší školy, kde se celá akce odehrávala. Po chvilce odpočinku začalo přírodopisné klání, které mělo za úkol nejen pobavit, ale i prověřit postřeh a kreativitu našich žáků.Žáci poznávali stopy zvířat, jejich zvuky, rozeznávali jehličnany, poznávali druhy ovoce a zeleniny, plnili nejrůznější úkoly a kvízy. Žáci školní družiny se vyznamenali a prokázali velké přírodovědné znalosti. Povědomostním souboji nám všem opět tak trochu vyhládlo. A tak pizza od „ZLATÉHO DŽBÁNU“ v Sudicích přišla všem vhod. Šunková, sýrová, salámová, žampionová… Pizza byla prostě výborná. Po vydatné večeři probíhala večerní hygiena a po ní následovala projekce vybraných pohádek. Po setmění pak někteří odvážlivci absolvovali i noční stezku odvahy. Ač byl páteční večer pro všechny náročný, ukládání ke spánku trvalo některým téměř až do ranního rozbřesku. Sobotní vstávání ale proběhlo naprosto klidně. Žáci vyskočili ze svých spacáků, užili si ranní rozcvičku a po vydatné snídani jsme všichni zahájili velký úklid. Uklízelo se tak vehementně, že teď již není po „Noci v družině“ žádná stopa ani památka. Tak zase příští rok, družino! Velké poděkování patří také mým dvěma kolegům – Mgr. Haně van der Laan, Mgr. Michalu Kunickému a také žákům 9. třídy – Romanu Lehnertovi, Romaně Tomaschkové a Anetě Stříbné. Velké DÍKY patří také všem úžasným dětem. Děkuji.

Ester Medková, DiS.