„Noc v družině aneb… Cesta za pokladem“

Řekne-li se „Noc v družině“, přinejmenším nás to zaujme. Spaní v družině, resp. ve škole rozhodně neznamená pouhé přespání. Naopak – je to jedno velké a nezapomenutelné dobrodružství. A jedno takové velké dobrodružství prožili žáci školní družiny naší školy z pátku 24. 5. na sobotu 25. 5. 2019. Než všechny děti dorazily, žákyně deváté třídy s pomocí paní vychovatelky Ester Medkové vše připravily. Po připomenutí bezpečnosti, harmonogramu a pravidel her se děti rozdělily do týmů a přesunuly se do pískovny. V pískovně začala první týmová hra, kde děti chodily po různých stanovištích lesem až na rozcestí Rohova. Při přesunu do školy zpět už na děti čekala další „Hra s papírem“, kde děti hledaly v areálu školy indicie, které ve večerních hodinách použily. A po naší oblíbené pizze začala okolo dvacáté druhé hodiny večerní „Noční hra“ neboli „Úniková hra“, kde všichni odvážlivci chodili po škole s baterkou a hledali klíče od různých vchodů. Ráno nechyběla naše oblíbená rozcvička, snídaně, úklid a vyhlášení nejlepšího týmu.

Doufám, že se všem žákům „Noc v družině“ líbila, že si ji užili, protože tohle „spinkání“ bylo naše poslední. Tímto bych chtěla poděkovat našim vychovatelkám Ester Medkové a Monice Fojtíkové a paní učitelce Haně van der Laan za uskutečnění této akce a za pomoc! :)

Klára Michalíková, žákyně 9. třídy
Ester Medková, DiS.