Družinové dobrodružství aneb… Noc strávená v pohádkovém světě

V pátek 17. 6. 2016 proběhla zábavná, neopakovatelná a především kouzelná noc v družině.
Byla to noc pohádková… Jejím cílem bylo překonat strach z neznámého, rozvíjet fantazii dětí, naučit je větší samostatnosti a umět pracovat ve skupině. 33 dětí se sešlo v 16.00 hodin v tělocvičně naší školy, aby si následně uložily své věci, připravily měkoučké pelíšky na spaní
a rozdělily se do čtyř velkých skupin. Když bylo vše nachystáno, kouzelná cesta do pohádek mohla začít…

Na prvním stanovišti čekala na děti paní vychovatelka Magdaléna s úkolem „Poznej pohádkový obrázek“. Na druhém stanovišti už děti netrpělivě vyhlížela dvě děvčata z osmé třídy - Dominika a Majda. Děvčata si pro děti připravila „pohádkové“ pracovní listy. Třetí úkol zadávala paní učitelka Hana van der Laan. Děti musely rozpoznat „pohádkovou píseň“ a posledním stanovištěm prošly děti u paní vychovatelky Ester, kde měly na základě krátkého úryvku poznat,
o jakou pohádku se jedná.

Po svědomité práci jsme se všichni vyfotili, zahráli si venku na terase nejrůznější hry a… Pak
už na nás čekala naše oblíbená pizza. Během večeře se starší děvčata převlékla do svých tajemných a hrůzostrašných obleků a čekala až odbije půl desátá hodina večerní.

Najednou se tma připlížila, strašidla se schovala do svých úkrytů a tajemná cesta plná dobrodružství  mohla začít po ztemnělých chodbách školy při svíčkách.

Už jsme docela unaveni a paní vychovatelka nám domlouvá, ať se jdeme umýt a připravit se
na spaní. Ani neprotestujeme. Při pohádce „Tajná šestka“ se nám zdají krásné sny…

Je sobota ráno, svítí nám sluníčko a my vstáváme, myjeme se, cvičíme na terase, uklízíme.
Starší děvčata nám vaří kakao a připravují snídani. Po snídani a úklidu si pochutnáme ještě na nanuku a už jen čekáme, až si pro nás přijdou maminky. Večer plný pohádek se perfektně povedl, děti si odnesly spoustu zážitků a na tento víkend jen tak nezapomeneme. 

Děkuji všem dětem za krásnou „kouzelnou noc“ a kolegyním za skvělou spolupráci…

Ester Medková, DiS.

OTEVŘÍT FOTOGALERII


 


 

 

  

  

  

TOPlist