„Zdravá – Nezdravá“ noc v družině

V pátek 9. 6. 2017 proběhla dlouho očekávaná „Noc v družině“, která byla stejně jako jindy plná pohody a zábavy. V letošním školním roce jsme pojali přespání v družině poněkud jinak a zaměřili jsme se na zdravý a nezdravý životní styl, způsob života. Vedoucí vychovatelka školní družiny připravila pro 37 dětí pestrý program. Sešli jsme se v 16.00 hodin v tělocvičně naší školy, kde jsme si uložili své věci, připravili si „pelíšek“, seznámili se s denním a večerním programem. A mohlo se začít… Pro děti byla nachystána čtyři stanoviště a děti byly rozděleny do několika skupinek. Na prvním stanovišti děti rozpoznávaly druhy ovoce a zeleniny. Ovšem pozor, se zavázanýma očima. Na druhém stanovišti vypracovaly různé pracovní listy se zdravou stravou. Na předposledním stanovišti měly děti za úkol kreslit potravinovou pyramidu. A konečně na posledním stanovišti  skákaly děti přes švihadlo po dobu dvou minut. Všechny úkoly byly řádně splněny. Děti školní družiny se vyznamenaly a prokázaly velké znalosti a dovednosti. Po splněných úkolech jsme se všichni vyfotili, zahráli si na terase přehazovanou a už jsme se neuměli dočkat, až k nám dorazí pizza od „ZLATÉHO DŽBÁNU“ v Sudicích, která nám všem přišla vhod. Šunková, sýrová, salámová… Pizza byla prostě výborná. Po vydatné večeři probíhala večerní hygiena a po ní následovala pohádka „V tom domě straší“. Po setmění pak většina odvážlivců absolvovala i noční stezku odvahy. Páteční večer byl pro všechny zábavný, ukládání ke spánku nebylo až tak náročné. Budíčkem v sedm ráno děti vyskočily ze svých spacáků a užily si ranní rozcvičku. Po vydatné snídani jsme všichni zahájili velký úklid. Velké poděkování patří mým dvěma kolegům – Mgr. Haně van der Laan, Mgr. Michalu Kunickému a také žákyním 9. třídy – Dominice Strniskové, Magdaléně Hantákové a Veronice Halfarové. Děkuji také všem skvělým dětem naší družiny.

Ester Medková, DiS., vedoucí vychovatelka školní družiny