Nebezpečí kyberšikany

Na pondělí 30. května 2016 připravila naše škola ve spolupráci s panem Tomášem Veličkou, ředitelem Poradny pro primární prevenci v Ostravě, pro žáky 4. – 9. třídy přednášku na téma „Nebezpečí kyberšikany“. Toto téma je v současném světě velmi aktuální a kyberšikana se bohužel stává velkým problémem většiny českých škol. Mladí lidé tráví desítky až stovky hodin měsíčně v dosahu internetu, resp. nejrůznějších sociálních sítí a toto prostředí často významným způsobem ovlivňuje jejich názory a někdy i životy. Z tohoto důvodu jsme se rozhodli uspořádat na naší škole přednášku, díky které již naši žáci vědí, co je to kyberšikana, jak snadno je možné stát se obětí šikany přes sociální sítě…a také to, co je a není vhodné sdělovat svým „internetovým kamarádům“.

Mgr. Michal Kunický