Dne 24. 1. 2013 naši školu navštívila mistryně světa a olympijská medailistka Šárka Kašpárková spolu se svým trenérem, manažerem a manželem Michalem Pogánym. Jako první škole v okresu Opava představila úspěšná atletická   trojskokanka žákům projekt OVOV (odznak všestrannosti olympijských vítězů). „Jedná se o celorepublikový projekt na   podporu pohybové aktivity dětí. Patroni tohoto atraktivního pohybového programu jsou olympijští vítězové v desetiboji  Roman Šebrle a Robert Změlík,“ říká Šárka.

Žáci měli možnost držet v ruce a prohlídnout si medaile z mistrovství světa, olympijských her, zeptat se na cokoliv co je zajímá a ještě k tomu si s mistryní světa mohli zasoutěžit ve skoku přes švihadlo. „Přáli bychom si více takových akcí!“ sdělovali nadšeně žáci bezprostředně po akci. „Musím konstatovat, že žáci byli vzorní a ukázněni. Byli jsme na ně opravdu pyšní, že projevili obrovský zájem o celou akci,“ chválí ředitel školy.

V letošním roce bude i naše škola bojovat v okresním kole OVOV o postup do dalších kol. Ti nejlepší z republiky pak budou soutěžit ve velkém finále, kde budou přítomni Roman Šebrle, Robert Změlík a spousta dalších olympioniků.