Mikuláš ve škole 2015

Protože jsme tento rok už deváťáci, přišla na nás řada, abychom zorganizovali a zrealizovali mikulášskou nadílku v naší mateřské i základní škole. Musím říct, že to pro nás byla zajímavá výzva. Prvním krokem bylo rozdělit si role. Samozřejmě, kluci chtěli a tak tedy i byli čerty a holky byly andělé. Mikuláš byl nejvyšší žák třídy. Kostýmy si obstaral každý sám, jen ten pro Mikuláše jsme si vypůjčili. Mikuláš si složil projev, jednotliví učitelé dodali informace o své třídě a případné dodatečné poznámky. Důležitým úkolem bylo obstarat nadílku pro všechny děti (uhlí jsme nerozdávali). Den D nastal 4. 12. v pátek. Nadílka začala 1. třídou, děti jsme do pytle nebrali, už tak byly některé dost vystrašené, čerti začali řádit až od 3. třídy. V mateřské škole dostali čerti příkaz, aby se drželi za Mikulášem a andělé byli vždy připraveni přispěchat na pomoc těm nejmenším a nejvíc vystrašeným. Mikuláš měl autoritu, andělé byli milí a čerti strašili, kdy měli. Svoji sladkou odměnu si každý vysloužil. Někoho to stálo víc úsilí, někoho méně. Samozřejmě, že nemohlo chybět tradiční špinění nejen dětí, ale i učitelů. Čerti si náramně užili, aby to všichni jen tak nesmyli. Sladkou odměnu jsme si rozdělili i my, andělé, čerti a Mikuláš a tím jsme oslavili pocit dobře vykonané práce a doufáme, že se mikulášská nadílka v našem provedení všem líbila.

Adam Lampa, žák 9. třídy