McDonalds Cup  1. kategorie

Historický úspěch pro ZŠ SUDICE

Kategorie - mladší žáci (rok nar. 2010 – 2007)

Okrskové kolo v Kobeřicích

Začátek turnaje této věkové kategorie probíhal ve čtvrtek 11. 5. 2017 na fotbalovém hřišti v Kobeřicích.  Bylo přihlášeno celkem 5 týmů a to: ZŠ Kobeřice, Bolatice, Dolní Benešov, Kravaře a ZŠ Sudice. V tomto kole Mcdonalds cupu jsme nenašli žádného přemožitele a jednoznačně se nám podařilo postoupit do okresního finále, což je samozřejmě pro naši školu velký úspěch. Kdo mohl tušit, že tato pohádka bude pokračovat ještě dále!

Okresní finále Opava, 17. 5. 2017

Toto finále mělo probíhat na fotbalovém hřišti SFC Opava v Městských sadech. Kvůli finále poháru opavští fotbalisté trénovali na tomto stadionu a byli jsme nuceni odehrát finále na tréninkovém hřišti SFC Opava.

V okresním finále nás čekali mužstva hlavně z opavských škol a to: ZŠ Vrchní, Englišova, B. Němcové, E. Beneše a také Kravaře.

Hrálo se systémem každý s každým 2 X 10 minut a vítěz postupoval přímo do závěrečného KRAJSKÉHO FINÁLE DO OSTRAVY.

Proč právě historický úspěch pro naši školu? Důvod je jednoduchý, ani v tomto kole jsme nenašli přemožitele a postoupili jsme z prvního místa do právě již zmíněného finále do Ostravy.

Zápasy:

SUDICE   X   KRAVAŘE             5  :  5

SUDICE   X   VRCHNÍ                2  :  1

SUDICE   X   ENGLIŠOVA         5  :  2

SUDICE   X   B. NĚMCOVÉ       9  :  3

SUDICE   X   E. BENEŠE          5  :  1

Krajské finále Ostrava, 23. 5. 2017

Finále celé této soutěže probíhalo na ZŠ J. Šoupala v Ostravě – Porubě za účasti těchto týmů: ZŠ Libhošť, Dělnická Karviná, Jelínkova Rýmařov, Kozlovice, Sudice a ZŠ Klegova (Vítkovice).      Zde jsme byli rozděleni na dvě skupiny a první dva týmy postoupily do semifinále. Hrálo se systémem 7 + 1 a to na 2 x 12 minut. Ve skupině jsme narazili na týmy z Karviné a Rýmařova. Oba zápasy se nám podařilo vyhrát a postoupili jsme z prvního místa do semifinále.

V semifinále jsme narazili na ZŠ Libhošť. Také tento zápas se nám podařilo vyhrát i přesto, že Libhošť zde měl početnou skupinku fanoušků, která je neustále povzbuzovala. Po závěrečném hvizdu rozhodčího jsme se už mohli těšit na finále proti ZŠ Klegova. Bohužel až v tomto zápase jsme poznali první porážku v celém turnaji, ale nutno říct, že tato porážka byla zcela zasloužená. Soupeř nás do ničeho nepustil a vyhrál jednoznačně 5:0. I přes tuto porážku kluci předvedli něco neskutečného. Ukázali, že i malá škola může porazit kohokoliv a dojít tak daleko, jako to zvládli tito chlapci. Samozřejmě jim patří obrovské poděkování, že reprezentovali tak úspěšně naši školu. Poděkování patří i Spartaku Rohov a Meteoru Strahovice, za to, že se chlapcům věnují a pravidelně je trénují.

VÝSLEDKY ZÁPASU V KRAJSKÉM FINÁLE

SUDICE   X   KARVINÁ              6  :  0

SUDICE   X   RÝMAŘOV            1  :  0

Semifinále