McDonalds Cup 1. Kategorie

Historický úspěch zopakován

Kategorie - mladší žáci (rok nar. 2011 – 2008)

Okrskové kolo v Kobeřicích

Začátek turnaje této věkové kategorie probíhal ve středu 2. 5. 2018 na fotbalovém hřišti v Kobeřicích.  Mělo zde být 8 týmů, bohužel nakonec přijeli pouze čtyři a to: Dolní Benešov, Kravaře, Oldřišov a ZŠ Sudice. V tomto kole Mcdonalds cupu jsme nenašli žádného přemožitele a jednoznačně se nám podařilo postoupit do okresního finále, které se konalo v Opavě

Okresní finále Opava, 18. 5. 2018

Okresní finále tohoto turnaje probíhalo na hřišti TJ Slavia Opava.

Ve finále nás čekala mužstva hlavně z opavských škol a to: ZŠ Englišova, ZŠ Kylešovice, E. Beneše a Stěbořice.

Hrálo se systémem každý s každým 2 X 12 minut a vítěz postupoval přímo do závěrečného KRAJSKÉHO FINÁLE DO OSTRAVY - PORUBY.

Ani v tomto finále jsme nenašli žádného přemožitele a jednoznačně, bez jediného ztraceného bodu jsme postoupili do krajského finále.

Zápasy:

SUDICE  X   KYLEŠOVICE       9 : 1
SUDICE  X   ENGLIŠOVA 7 : 2
SUDICE  X   STĚBOŘICE 7 : 2
SUDICE  X   E. BENEŠE 13 : 1

Krajské finále Ostrava, 22. 5. 2018

Finále celé této soutěže probíhalo na ZŠ J. Šoupala v Ostravě – Porubě za účasti těchto týmů: ZŠ Komenského Bílovec, ZŠ a MŠ Stará Ves n/O, ZŠ Mládí Orlová, Nový Jičín, Sudice a ZŠ Klegova (Vítkovice). Zde jsme byli rozděleni na dvě skupiny a první dva týmy postoupily do semifinále. Hrálo se systémem 5 + 1 a to na 2 x 12 minut. Ve skupině jsme narazili na týmy z Bílovce a Staré Vsi. Oba zápasy se nám podařilo vyhrát a postoupili jsme z prvního místa do semifinále.

V semifinále jsme narazili na ZŠ z Orlové. O vítězi tohoto zápasu bylo rozhodnuto už v prvních 4 minutách, kdy jsme vedli 4:0. Nakonec se nám podařilo přidat ještě pár gólů a vyhrát 11:0. Ve finále jsme narazili na stejného soupeře jako loni a to ZŠ Klegova. Průběh zápasu odpovídal tomu jako minulý rok, akorát letos se nám povedlo přidat nějaký gól do jejich sítě. Soupeř byl lepší a nakonec zcela zaslouženě obhájil titul krajského šampióna tohoto turnaje. Žákům patří obrovská pochvala a dík, že tak skvěle reprezentovali naši školu a dokázali zase zopakovat něco neuvěřitelného jako minulý rok. Dík patří taky Spartaku Rohov, který chlapce skvěle připravuje a obci Rohov za půjčení obecního automobilu.

VÝSLEDKY ZÁPASU V KRAJSKÉM FINÁLE

SUDICE  X   ZŠ BÍLOVEC 3 : 2
SUDICE  X   ZŠ STARÁ VES     8 : 2

Semifinále