Matematický klokan

Dne 20. března se na naší škole neučila matematika, ale proběhla soutěž Matematický klokan, které se zúčastnilo celkem 91 žáků. Úkoly byly velmi zapeklité a pro někoho dokonce neřešitelné. Většina z vás si s nimi ale poradila, a k 18, či 24 počátečním bodům, ještě nějaké přidala. Soutěžilo se ve čtyřech kategoriích: Cvrček (2. a 3. třída), Klokánek (4. a 5. třída), Benjamín (6. a 7. tř.) a Kadet (8. a 9. tř.) Nejlépe v jednotlivých kategoriích si vedli tito žáci: V kategorii Cvrček se na 1. místě umístila Eliška Pekárková, na 2. místě Míša Nevřelová a 3. byl Tomáš Folta. V kategorii Klokánek byl na 1. místě Jakub Mrovec, na 2. místě Pavla Fojtíková a 3. byl Matěj Murcek. V kategorii Benjamín byl na 1. místě Jan Lasák, na 2. místě Marek Pekárek a 3. byl Tomáš Boček. V kategorii Kadet byla na 1. místě Aneta Stříbná na 2. místě Jan Havlena a 3. byla Veronika Hluchníková. Přičemž absolutním vítězem je letos Jan Lasák ze 7. třídy s 92 body!!! Kolik jste získali bodů vy, to se dozvíte na nástěnce v 1. patře vedle 4. třídy! Věřím, že vás tato soutěž alespoň trošku pobavila a motivovala.

Matematice zdar!