Matematice zdar!

V pátek 18. března přiskákal na naší školu opět Matematický klokan a přinesl spoustu zapeklitých úkolů. V letošním roce se řešení této mezinárodní soutěže zúčastnilo celkem 96 žáků.

Žáci byli rozděleni do 4 kategorií: Cvrček (2. a 3. třída), Klokánek (4. a 5. třída), Benjamín (6. a 7. třída) a Kadet (8. a 9. třída).

V jednotlivých kategoriích si nejlépe vedli tito žáci:

Cvrček: Martin Komárek (66 bodů), Dominik Hluchník (57 bodů) a Maxmilián Slanina (42 bodů).

Klokánek: Jan Nevřela 1 (85 bodů), Ester Mrvová (83 bodů) a Oliver Hartmann (79 bodů).

Benjamín: Tomáš Boček (75 bodů), Jiří Kretek (60 bodů) a Vojtěch Kryštof (58 bodů).

Kadet: Jan Lasák (78 bodů), Marek Pekárek a Jan Havlena (oba 70 bodů).

Letošním absolutním vítězem naší školy se tedy stal „Velký“ Honza Nevřela z 5. třídy, kterému blahopřejeme!  Pokud chcete vědět, jak jste dopadli i vy ostatní, koukněte na nástěnku v prvním patře vedle 5. třídy.

Věřím, že se Vám letošní kolo líbilo a těšíme se za rok u Klokana!

Mgr. Veronika Chovancová