ÚSPĚŠNÍ ŘEŠITELÉ MATEMATICKÉ OLYMPIÁDY NA NAŠÍ ŠKOLE!

Dne 24. 1. 2017 proběhlo na ZŠ Otická v Opavě okresní kolo Matematické olympiády 9. a 5. ročníků. Naši školu reprezentovali Jan Lasák a Marek Pekárek z 9. třídy a Eliška Pekárková z 5. třídy. Podmínkou pro účast v okresním kole bylo úspěšné zvládnutí školního kola, což se všem třem borcům povedlo. Mohli tedy vyrazit do soupeření s ostatními nadšenci a milovníky matematiky. V kategorii 9. ročníků si vedl výborně Jan Lasák, který se stal úspěšným řešitelem (získal potřebný počet bodů), skončil na 16. místě z celkového počtu 33. Marek Pekárek získal méně bodů, skončil na 26. místě. Skvěle si vedla také Eliška Pekárková z 5. třídy, která byla na takovéto soutěži poprvé. Dařilo se jí a stala se rovněž úspěšnou řešitelkou okresního kola Matematické olympiády. Skončila na 29. místě z 61 účastníků.

Všem třem reprezentantům děkuji a přeji další úspěchy nejen na „poli matematickém.“

Mgr. Lenka Běláková, učitelka matematiky