Lyžařský kurz

V prvním únorovém týdnu a to od 1. – 5. 2. 2016 proběhl lyžařský kurz pro žáky vyššího stupně.  Tohoto kurzu se zúčastnilo 17 dětí. Kurz probíhal ve SKI AREÁLU Karlov pod Pradědem. Ubytování jsme byli v příjemném penzionu EDEN nedaleko sjezdovek, na které jsme byli dopraveni ski autobusy. Počasí nám docela přálo, i když některé dny to mohlo být lepší. Žáci měli možnost postavit si obrovského sněhuláka, zvládli i menší procházku po okolí, která byla zakončena pohárem a pizzou v místní restauraci. Stravování probíhalo také v penzionu Eden, kde jsme měli plnou penzi a na jídlo si opravdu stěžovat nemůžeme, protože bylo vynikající. Každý večer proběhl společný program, kde jsme měli možnost zahrát si různé hry, ve čtvrtek proběhla závěrečná diskotéka, kterou si všichni náramně užili. Lyžařský výcvik probíhal pod vedením Ing. Hany Novákové, Veroniky Novákové a Mgr. Ondřeje Pekárka. Žáci, kteří uměli perfektně lyžovat se pouze zdokonalovali v technice lyžování a z nelyžařů se nakonec stali lyžaři, neboť všichni krásně sjedou kopec. Nakonec jsme si mohli všechno ověřit na závěrečném pátečním slalomu, který všichni zvládli.

Výsledky slalomu:

1. Veronika Halfarová
   2. David Kubný
   3. Dominika Strnisková
   4. Marek Pekárek
   5. Dominika Černá

Lyžák 2016 očima účastníků:

Lyžařský výcvik probíhal od pondělí 1. února do 5. února. Těchto pět dní jsme si jistě všichni užili. První den nás učitelé rozdělili do různých skupin podle našich schopností a i my, kteří jsme patřili do skupiny těch, co nikdy nestáli na lyžích, jsme se lyžovat nakonec naučili. Na konci týdne se konal závod ve slalomu, který vyhrála Veronika Halfarová. Lyžařský výcvik bych zhodnotila jen kladně, celý se mi moc líbil a jsem ráda, že jsem si tento zážitek nenechala ujít. Někteří jsme se lyžovat naučili, někteří se jen zdokonalili, ale co jsme si všichni přivezli, jsou nové a skvělé zážitky, které jsme tam společně zažili a taky jsme si našli spoustu nových přátel.

Lenka Hanuschová, 8. třída ZŠ Sudice

Všechno bylo perfektní

1)    Naučili jsme se lyžovat!

2)    Výborný čaj J

3)    Nádherné počasí, příroda, svah a Ski Bus