Královská hudební hostina  (J.S.Bach)

Dne 26.9. nás navštívil varhanní virtuóz, pan Martin Kubát s hudebním pořadem Královská hudební hostina. Všechny děti vyzval, aby zapojily vlastní fantazii a představily si nějaký zámek, nebo hrad.  Společně se naučili, jak to chodí na zámku, jak se uklonit králi a královně. Děti se dozvěděly, proč se nosila paruka, jak to vypadalo na hostině, a také jak se kdysi tancovalo.  Při jedné ze skladeb si vybral dvě děti, které ztvárnily prince a princeznu.  Princezna usnula hlubokým spánkem a statečný princ jí přišel probudit. Dále si vyzkoušeli hrát na Orffovy nástroje jako hudební kapela na zámku.  Klavírní skladby děti doprovázely jak zpěvem tak jednoduchým tanečním pohybem, vyjadřující především rytmus a náladu dané skladby. Děkujeme žákům 1. – 4. třídy za společně strávené dopoledne s hudebním programem v naší školce.

Radka Malchárková