Knihovna 2018

Abychom i nadále podporovali čtenářskou gramotnost u našich žáků a vzbudili u nich ještě větší zájem o četbu, vypravili jsme se opět po roce – v měsíci březnu do Knihovny Petra Bezruče v Opavě. Paní knihovnice, které tímto ještě jednou srdečně děkujeme, si pro každou třídu připravila krásné a velmi poutavé besedy. Pro žáky 6. třídy, kteří se do knihovny vydali ve čtvrtek 1. 3., byla přichystána beseda s názvem „Karel IV. a jeho doba“. Jack London, slavný americký spisovatel, autor nesmrtelného příběhu Bílý tesák, zase zaujal žáky 7. třídy, kteří do knihovny zavítali o dva týdny později, tedy ve čtvrtek 15. 3. Předposlední březnový čtvrtek 22. 3. navštívili knihovnu žáci 8. třídy, pro které byla přichystána beseda na první pohled s velmi netradičním názvem „Nebuď čuně“. Při této besedě jsme ovšem k vážnému tématu etiky a společenského chování přistupovali zábavným a odlehčeným způsobem. Po besedách si žáci listovali v knihách, někteří vášniví čtenáři se dokonce s radostí začetli. Věříme, že návštěva knihovny byla pro naše žáky opět skvělým zážitkem a inspiruje je k většímu zájmu o četbu knih.

Mgr. Michal Kunický