Knihovna 2017

V rámci podpory čtenářské gramotnosti jsme se přesně po roce opět vypravili do Knihovny Petra Bezruče v Opavě. Pro žáky 6. třídy, kteří se do knihovny vydali ve čtvrtek 16. 3., byla přichystána beseda s názvem „Karel IV. a jeho doba“. Spoustu zajímavých informací o Jacku Londonovi, slavném americkém spisovateli, se zase dozvěděli žáci 7. třídy, kteří do knihovny zavítali o týden později, tedy ve čtvrtek 23. 3. Obě besedy byly velmi zajímavé a poučné. Děkujeme paní knihovnici za velmi pěkné dopolední povídání v příjemném prostředí knihovny. Budeme doufat a věřit, že tato návštěva knihovny vzbudí u našich žáků větší zájem o knihy a četbu. Nezapomeňte, že i čtení může být velmi dobrou a zajímavou volnočasovou aktivitou. V neposlední řadě je to také způsob, jak můžeme obohatit svou slovní zásobu. Otázka k zamyšlení na závěr… Proč knihu nikdy nenahradí žádný film? Najděte si čas, příjemně se usaďte, začtěte se do prvního řádku a odpověď na otázku velmi brzy zjistíte.

Mgr. Michal Kunický