INFORMA 2015

Ve středu 4. listopadu 2015 se žáci Základní školy v Sudicích zúčastnili „INFORMY 2015“, prezentační výstavy středních škol okresu Opava. Celá akce se konala v prostorách Střední školy technické v Opavě, která sídlí na Kolofíkově nábřeží. Výstava byla určena především žákům základních škol, zejména pak letošním „deváťákům“, kteří stojí před důležitou otázkou týkající se správného výběru dalšího studia a budoucího povolání. Účelem akce bylo získat přehled o možnostech studia v okrese Opava i kraji. Zastoupení měly na Informě jak státní školy, tak soukromé, učňovské obory, gymnázia i průmyslové školy. Během výstavy se mohli žáci také informovat o uplatnitelnosti jednotlivých profesí na trhu práce. Doufáme, že tato akce pomohla některým žákům nalézt odpověď na stále se opakující otázku – „Kam na střední…?“

Mgr. Michal Kunický
výchovný poradce