Chytří pomocníci ve výuce aneb využíváme ICT jednoduše a kreativně

V rámci tohoto projektu Ostravská univerzita a VŠB-TU Ostrava učily pedagogy naší školy pracovat s tablety a notebooky, abychom informační a komunikační technologie (ICT) byli schopni lépe využívat ve výuce a pomocí dostupných aplikací zpestřit žákům výklad látky.

Projekt, který probíhal ve školním roce 2014/2015, byl realizován ve dvou etapách. V první části byly učitelům nabídnuty nové možnosti práce s technikou, kterou již na škole máme. Kurz v této oblasti byl koncipován na míru konkrétního vybavení na škole a vzhledem k znalostem a dovednostem učitelů.

Druhá etapa projektu se zaměřila na využití nově pořízených notebooků a tabletů v konkrétních předmětech. Škole byly nabídnuty kurzy oborových didaktik s aplikací mobilních dotykových zařízení, jako například výuka matematiky, cizích jazyků, českého jazyka, předmětů přírodovědně orientovaných.

Kromě akreditovaných kurzů pro nás lektoři a mentoři z Pedagogické a Přírodovědecké fakulty Ostravské univerzity a VŠB-TU Ostrava vypracovali metodické příručky, které obsahují řadu tipů, jak výuku pomocí ICT pomůcek a volně dostupných internetových aplikací oživit. 

Projekt  nese název Chytří pomocníci ve výuce aneb využíváme ICT jednoduše a kreativně (reg. číslo CZ.1.07/1.3.00/51.0009) a byl podpořen z Operačního programu vzdělávání a konkurenceschopnost.


 


 

 

  

  

  

TOPlist